15 Kasım 2014 Cumartesi

Z.Hanım # 6


Geleceksin diye geceden oturacağın odayı, kullanacağın tabağı, kahve için fincanını hazırladım sevinçle. Odalar sesinle doldu, evim gülüşünle renklendi. Halılarımda adımların, kitaplığımda ellerinin izi kaldı. 


Şimdi sen yoksun ya, değil aslında. Koltuk yerine tam şuraya, halının üzerine oturmuşluğun, suyu içtiğin bardağın, stamp setiyle oyalandığın sehpam ve sana dair pek çok şey yerleşti kısacık zaman dilimde.


Evimde dost sesi duymak, dost gülüşüyle, sohbetiyle mutlu olmak ve dahası eşiyle - evladıyla hep birlikte aile gibi vakit geçirmek bana çok iyi geldi. Kıymetli eşi kısacık da olsa görüşelim diye hafta sonunu bize ayırıp düştü yollara. Nasıl sevindirdi, nasıl sevaba girdi ahh bir bilse :)


Canım arkadaşım gelirken eli kolu dolu gelmiş. Bu ev hediyesi, bu doğum günü hediyesi, bu kışlık, bu atıştırmalık derken yiyeceğinden giyeceğe, temizlik ürünlerinden mutfak eşyasına pek çok şeyi getirdi. Hepsi birbirinden güzel ve değerli benim için.


Z. Hanımın kahveye düşkünlüğünü, merakını ve farklı aromalara karşı heyecanını blogunu takip eden muhakkak bilir. Bana da farklı aromalarda kahveler getiriş. İnşallah yakın zamanda gelir de fincanda kahvesinden bana da yapar


Kahveyi sevdiği gibi bitki çaylarına da meraklıdır güzel arkadaşım. Kuşburnu getirmiş demleyip içeyim diye. Renkli makarnalar da tam benlik. 


Aslında hediyeler içinde en özeli bunlar. Z.Hanımın büyük oğlu ( büyük dediğime bakmayın daha yeni okula başladı) benim için abur cubur almış ve kendisi paketlemiş. Bir de üzerine minik notlar yazmış. Nasıl sevimli, nasıl tatlı. Yesin onu teyzesi. Paketin içinde simit cipsi varmış ve ben simiti çok seviyorum diye bana özel almış. Nasıl düşünceli minik kuzum :)


Kalpli kaseye cips, kupaya da kompostu koyup öyle film izleyecekmişim. Alan öyle söyledi. Z.Hanımın oğlu benim için seçmiş bu kase ve kupayı. Ben de cips ve kompostu koyup fotoğraflarım artık :)


 Yine kurdelerle süslenmiş ve not yazılmış bir kuzucuk hediyesi :)


Deterjanlar, sabun ve mumlar. Hepsi benim sevdiğim kokulardan seçilmiş ve hepsi tek tek paketlenmiş


Tabi ki kalem ve deftersiz olmaz. canım arkadaşım her zaman yeşil ve morun uyumundan bahseder. Haksız da değil hani :)

Ne güzel şey seni sevmek, sevdiğin olabilmek. Z.Hanım eşinin, çocuklarının ve kendisinin fotoğrafının olduğu çerçevenin içine bir de benim fotoğrafımı koymuş. Aynı anne babadan olmasak da biz kardeşiz onunla. Rabbim sevgimizi, muhabbetimizi, dostluğumuzu daim etsin. Ortak duamız aynı şehirde yaşamak ve birlikte yaşlanmak. Amin diyebilirsiniz :)

8 yorum:

 1. Ne güzel yapilan sohbetler, hediyeler...
  Ve ardında biraktigi unutulmayacak anilar.
  Her gününüz boyle güzel geçer inşallah.

  YanıtlaSil
 2. Amin...bu muhabbet kiskanildi bilesiniz.:)

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel böyle dostu olması insanın.Sevginiz bağınız bir ömür olur inşallah.

  YanıtlaSil
 4. Gozun aydin :) yazini okuduktan sonra yuzumde sicacik bir tebessum kaldi. Kus kafesli hediye paketine de bayildim. Bulursam derhal alacagim:) Allah tekrar kavustursun seni sevdigine insaallah:)

  YanıtlaSil
 5. Öncelikle sizin için Amin diyorum :)
  Ne güzel bir dostluk.
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 6. yazıyı okurken o kadar güzel bir sıcaklık ,dostluk ve muhabbet hissediyor ki insan rabbim daim etsin inşallah :) (duygu)

  YanıtlaSil
 7. Rabbim muhabbetinizi daim eylesin. Notlara bayıldım, çok hoş :)

  YanıtlaSil
 8. Bu güzel dostluk ömür boyu sürsün inşallah, ufaklığın notlarına bayıldım, ne kadar tatlı maşallah:)

  YanıtlaSil


Yorumunuzu yazdıktan sonra YORUMLAMA BİÇİMİ kısmında ANONİM seçeneğini işaretleyip yorumunuzu yayınlayabilirsiniz.

benzer
benzer